ÜRÜNLERİMİZ  >  Su Soğutma Kuleleri

Açık Tip Aksiyal ve Radyal Fanlı Su Soğutma Kuleleri
Bu ürünler aşağıdaki bölümlerden meydana gelmiştir


Sıcak Su Dağıtım Sistemleri:
Sıcak galvaniz veya epoksi boyalı çelik konstrüksiyonlu tabii akışlı, üstü kapalı, taşma tertibatlı su dağıtım sistemi ile minimum pompalama basıncı ve uzum işletme ömtü temin edilmiştir. Tabii akışlı su dağıtımı özel şekilde dizayn edilmiş poliproplen fıskiyelerle yapılmaktadır.


Hava Giriş Panjurları:
Sıcak galvanizli veya epoksi boyalı sac levhadan yapılmış olan hava giriş panjurları; hava akımını üniform olarak düzenleyecek şekilde dizayn edilmiş ve buzlanma problemi minimuma indirilmiştir.

Kule Gövdesi:
Dizayn ve konstrüksiyonu, azami mukavemeti ve kolayca taşınabilmesini sağlayacak niteliktedir. Kule gövdesi, havuzlar ve üst gövdeden ibarettir. Standart olarak paslanmaya karşı epoksi boyalı özel istek üzerine sıcak galvanizli çelikten imal edilmektedir.

Kapalı Tip (Drycooler) Su Soğutma Kuleleri

Evapkon Soğutma; plastik, enerji, kimya ve benzer sektörlerin soğutma ihtiyaçlarını karşılama doğrultusunda araştırma ve geliştimre faaliyetlerini genişleterek sürdürmekte, bu maksatla bahsi geçen sektörlerin ihtiyacı olan Islak-Kuru soğutucu üretimini, cihaz verimliliğini sürekli artırarak devam ettirmektedir.
 
Islak-Kuru Soğutucular, sağladıkları büyük enetji transferi ile Türkiye gibi yüksek ortam sıcaklığına haiz iklim kuşağı içinde var olan ülkelerde avantajlıdırlar, özellikle de nemin az olduğu ortam koşullarında büyük başarı sağlarlar. 
 
Örenğin, plasitk sanayinin soğutma uygulamalarına en falza ihtiyaç duyulan sektörlerden biri olması dolayısıyla ıslak-kuru soğutucular önemlidir. Plastik sektörü soğutma uygulamalarında kullanılacak yöntemin bilinçli seçilmesi enerji verimliliği  açısından gereklidir. Platik kalıplarda chiller kullanımı çoğunlukla verim ve kaliteli plasitk için geçerlidir.