ÜRÜNLERİMİZ  >  Hava Soğutmalı Gruplar


Soğuk su ihtiyacı olan endüsteri tesisleri, plastik enjeksiyon makinaları, taban enjeksiyon makinaları, plastik şişirme makinaları,, metal enjeksiyon makinaları ekstruder hatları, profil kablo boru çekme makinaları, kaynak punta makinaları ve kapalı devre klima sistemleri için olup, kesintisiz kaliteli servis güvencesiyle bakım kolaylıkları ve kaliteli üreim açısından tercih edilen cihazlardır. Zaman ve kaliteli üretim açısından çok yararlı olup, üretim de %20-25 civarında kapasite arttırma sağlar. Kapalı devre çalıştığında sistem de su kaybı, tortu ve kireçleme yüzeyi %0'dır.

 
Teknik Detaylar
 
Komprasör: Cihazlarımızda hermetik komprasör ile semi (yarı) hermetik pistonlu tip kompresörler kullanılmaktadır. Büyük kapasitedeki komprasörler kapasite kontrollü olup, karter ısıtıcısı ve koruyucu roleye sahiptir. Emme ve basma çıkışlarında, titreşim alıcı absorbeler kullanılmakta olup, 380 volt-50 Hz. şebeke cereyanı ile çalışırlar.
 
Kondenser: Hava soğutmalı kondenser kullanılmaktadır. Avrupa menşeli bakır boru ve alüminyum kanatlı lamelli olarak imal edilip, sessiz çalışan, düşük ses debili aksiyan fanları vasıtası ile freon gazının sıvılaşmasını sağlayarak evaparatörü besler.
 
Kumanda Paneli: Cihaz üzerine yerleştirilmiş olup, dijital göstergeli termostat termometre kullanılmaktadır. Sistemin tam otomatik ve emniyetli çalışmasını sağlar.
 
Su Pompası: Mekanik salmastlı, yüksek randımanlı pompalardır. Tesisattan emdiği suyu depo içinde dolaştırarak tekrar basma görevini yüklenmiştir.
 
Evaparatör: Shell & Tube çelik gövdeli iç Avrupa menşeli bakır borulu, paslanmaz perdeli olup, yüksek verimli olarak çalışırlar.
Su Tankı: Suyun muhafaza edildiği tanktır. Paslanmaz saçtan imal edilmiş olup, ithal kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alış-verişi önlenmiştir.
 
Dış Gövde: Alt kaide çelik saçtan, kapaklar ve diğer saç aksamları galvaniz saçtan elektrostatik toz boyalı olarak imal edildiğinden, mukavemetli ve dış ortamlara dayanıklı hale getirilmiştir.
 
Aksesuarlar: Cihazlarımızın, emniyetli, güvenli ve yüksek verimlilikte çalışabilmesi için kullanılacak olan, Avrupa menşeli aksesuarlar, donma termostatı, su akış ikaz cihazı (flow-switch) ve fan koruma rolesi vb. kullanılarak cihazda gerekli bütün emniyet tedbirleri alınmıştır.