ÜRÜNLERİMİZ  >  Su Soğutmalı Gruplar

Orta ve yüksek kapasite, soğuk su ihtiyacı olan endüstri tesisleri, plastik enjeksiyon makinaları, taban enjeksiyon makinaları, plastik şişirme makineleri metal enjeksiyon makinaları ekstruder hatları, profil kablo boru çekme makinaları kaynak punta makinaları ve kapalı devre klima sistemleri için olup, kesintisiz kaliteli servis güvencesiyle bakım kolaylıkları ve kaliteli üretim açısından tercih edilen cihazlardır.
 
Zaman ve kaliteli üretim açısından çok yararlı olup, üretim de %20-25 civarında kapasite arttırma sağlar. Kapalı devre çalıştığında sistem de su kaybı, tortu ve kireçleme yüzeyi %0'dır.


Teknik Detaylar
 
Kompresör
Cihazlarımızda hermetik kompresör ile semi(yarı) hermetik pistonlu tip kompresörler kullanılmaktadır. Büyük kapasitedeki kompresörler kapasite kontrollü olup, karter ısıtıcısı ve koruyucu röleye sahiptirler. Emme ve basma çıkışlarında, titreşim alıcı absorberler kullanılmakta olup, 380 volt-50 Hz. şebeke cereyanı ile çalışırlar.
 
Kondenser
Shell & Tube çelik gövde, verimliliği artırılmış karaçil simli borularla freon gazının sıvılaşmasını sağlayarak evaporatörü besler.
 
Kumanda Paneli
Cihaz üzerine yerleştirilmiş olup, dijital göstergeli termostat termometre kullanılmaktadır. Sistemin tam otomatik ve emniyetli çalışmasını sağlar
 
Su Pompası
Mekanik salmastralı, yüksek randımanlı pompalardır. Tesisattan emdiği suyu depo içinde dolaştırarak tekrar tesisata basma görevini yüklenmiştir
 
Evaporatör
Shell & And Tube, çelik gövdeli iç Avrupa menşeli bakır borulu, paslanmaz perdeli olup, yüksek verimli olarak çalışırlar.
 
Su Tankı
Suyun muhafaza edildiği tanktır. Paslanmaz saçtan imal edilmiş olup, ithal kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alışverişi önlenmiştir.
 
Dış Gövde
Alt kaide çelik saçtan, kapaklar ve diğer saç aksamları galvaniz saçtan  imal, elektrostatik  toz boyalı olarak imal edildiğinden, mukavemetli ve dış ortamlara dayanıklı hale getirilmiştir
 
Aksesuarlar
Cihazlarımızın, emniyetli, güvenli ve yüksek verimlilikte çalışabilmesi için kullanılacak olan, Avrupa menşeli aksesuarlar, donma termostatı, su akış ikaz cihazı (flow-swicht) ve fan koruma rolesi vb. kullanılarak cihazda gerekli bütün emniyet tedbirleri alınmıştır.